Wydarzenia
11 października 2019

Felieton:

Felieton - Windą do Nieba

Partner strategiczny:


Organizatorzy:

- Fundacja Świadomi Klimatu
- Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska

Partner honorowy:


Partnerzy XI edycji konkursu:


Partner prawny:


Sponsor:


Patronaty medialne:


Ambasadorzy XI edycji konkursu energetycznego:

 • Mirosława Nykiel - Posłanka RP, Bielsko-Biała [Czytaj więcej]
 • Agnieszka Grzywacz - adwokat, „Energia i biznes” Kancelaria Adwokacko - Radcowska Agnieszka Grzywacz, Monika Słowińska-Drewing Spółka cywilna, Sopot [Czytaj więcej]
 • Monika Słowińska-Drewing - radca prawny, „Energia i biznes” Kancelaria Adwokacko - Radcowska Agnieszka Grzywacz, Monika Słowińska-Drewing Spółka cywilna, Sopot [Czytaj więcej]
 • Aneta Szubert - Manager ds. Marketingu i Komunikacji Energoprojekt - Katowice S.A. [Czytaj więcej]
 • Magdalena Oczek – Absolwentka kierunku Energetyka, a aktualnie studentka Energetyki Odnawialnej i Zarządzania Energią na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Laureatka IX edycji Konkursu. [Czytaj więcej]
 • Magdalena Dziedziak – Wawro – psycholog, coach, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi [Czytaj więcej]
 • Ryszard Migdalski - Doradca Zarządu w ZIAD Bielsko-Biała S.A. [Czytaj więcej]
 • Edward Słoma - Dyrektor Departamentu Regulacji i Współpracy Instytucjonalnej PGNiG Termika SA [Czytaj więcej]
 • dr inż. Krzysztof Wilbik - Prezes Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii [Czytaj więcej]
 • Marek Tobiacelli - Dyrektor Działu EES Siemens Sp. z o.o. [Czytaj więcej]
 • dr Daniel Zabawa - Dyrektor finansowy Viessmann Sp. z o.o. [Czytaj więcej]
 • dr Radosław Ostałkiewicz - Wójt Gminy Jaworze [Czytaj więcej]
 • Bartłomiej Derski - Współwłaściciel i dziennikarz w: WysokieNapiecie.pl [Czytaj więcej]
 • dr inż. Wojciech Radziewicz - Dyrektor ds. Obrotu Energią i Prokurent w spółce ECO S.A. [Czytaj więcej]
 • Krzysztof Lehnort - Członek Zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój [Czytaj więcej]
 • Piotr Zamroch - Radca prawny specjalizujący się w prawie energetycznym. Ekspert przy Izbie Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. [Czytaj więcej]
 • Paweł Bańkowski - Poseł RP, Jaworzno. [Czytaj więcej]
 • Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko. [Czytaj więcej]
 • dr Tomasz Żołyniak – Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Prezes Zarządu wrocławskiej firmy Energia Polska sp. z o.o. Twórca Stowarzyszenia Pozytywne com. [Czytaj więcej]
 • Jarosław Wojciechowski – Kierownik Działu Wsparcia Operacyjnego, Poczta Polska S.A. [Czytaj więcej]

Regulamin Krajowego Konkursu Energetycznego im. Profesora Jacka Malko pod hasłem „Wszystko zależy od energii”

Załącznik informacyjny w związku z wyrażeniem zgody na przetwarzaniem danych osobowych

Klauzula wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych przez osobę, której dane dotyczą

Oświadczenie o samodzielności wykonania pracy konkursowej w ramach Krajowego Konkursu Energetycznego im. Profesora Jacka Malko pod hasłem „Wszystko zależy od energii” (edycja XI, 2019)

Oświadczenie o zapoznaniu z Regulaminem Krajowego Konkursu Energetycznego im. Profesora Jacka Malko pod hasłem „Wszystko zależy od energii” (edycja XI, 2019)

Zgoda na wykorzystanie wizerunku w ramach Krajowego Konkursu Energetycznego im. Profesora Jacka Malko pod hasłem „Wszystko zależy od energii” (edycja XI, 2019)

XI edycja Krajowego Konkursu Energetycznego wystartowała

To już jedenasta edycja Krajowego Konkursu Energetycznego im. profesora Jacka Malko, przebiegającego pod hasłem „Wszystko zależy od energii!”. Po raz kolejny mamy przyjemność zaprosić do udziału w nim uczniów i studentów z zacięciem badawczym, którym nieobca jest problematyka energetyki.

Głównym celem przyświecającym konkursowi jest budowanie społeczeństwa świadomego energetycznie i ekologicznie poprzez aktywizację jego młodej, zdolnej i ambitnej części do poznawania zasad racjonalnego zarządzania energią i środowiskiem.

— Chcemy dotrzeć do młodzieży myślącej kreatywnie, nieszablonowo, mającej odwagę spojrzeć krytycznie na problemy współczesnej energetyki i zaproponować własne rozwiązania. — mówi dr Halina Rechul, autorka idei konkursu.

Do udziału w XI edycji konkursu zapraszamy młodzież urodzoną w latach 1996-2001. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pisemnej pracy badawczej na jeden z tematów określonych regulaminem i nadesłanie jej do 1 lipca 2019 roku.

Prac konkursowe oceni jury złożone z naukowców i praktyków ze świata energetyki, a szczególnie wysoko cenione będą nieszablonowe podejście oraz wartość badawcza nadesłanych projektów. Jury po raz kolejny przewodniczy ekspert energetyczny dr inż. Andrzej Nehrebecki, a towarzyszą mu dr Justyna Zabawa z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Ewa Kossak z Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii oraz dr inż. Andrzej Mroczkowski ze Stowarzyszenia ds. Rozliczania Energii.

Bieżące informacje na temat Krajowego Konkursu Energetycznego publikowane są także na fanpage’u konkursu na Facebooku 

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.