Naturalne zmiany niezmiennych wartości. Nieustannie pracujemy nad ulepszaniem produktów Kopalni. Czuwamy nad ich stabilną jakością i kompetentną obsługą. Kolejnym krokiem są także prace nad wyróżnieniem kamienia wapiennego z Czatkowic na bardzo wymagającym i konkurencyjnym rynku. Ich efektem jest cały system nazw i identyfikacji graficznej, który został przedstawiony klientom podczas uroczystego spotkania, które odbyło się 30.03.2017r. w Krzeszowicach

- Nowe marki są produktami o najwyższej jakości w swojej kategorii. Dzięki brandingowi produkty jasno komunikują niepowtarzalną jakość, którą reprezentują oraz podkreślają nowoczesny styl naszej firmy - mówi Andrzej Szymkiewicz prezes zarządu Kopalni Wapienia „Czatkowice”. - Dzisiejsze wydarzenie jest dla nas równie ważne, jak otwarcie nowego złoża. Otwiera przed nami nowe możliwości rynkowe i pozwala na mocne wyróżnienie wśród konkurencji. Jest również zwieńczeniem rocznej pracy nad nowym wizerunkiem naszych produktów, a przez to nową odsłoną całej spółki - dodaje.

Bogactwo natury zachwyca ludzi od wieków. My również inspirujemy się pięknem wapieni karbońskich i bogactwem ich zastosowań dlatego chcieliśmy pokazać je w nowoczesnej odsłonie. - Nowe logotypy symbolizują kryształy kalcytu, które są cechą wyróżniającą całego złoża. To nasze skarby ukryte przez naturę przed tysiącami lat. Wydobyte dzisiaj zadziwiają swoimi właściwościami, niezbędnymi dla współczesnego społeczeństwa. Czatkowicki wapień  posiada różnorodne zastosowania, z którymi spotykamy się każdego dnia w wielu dziedzinach. Od oczyszczania powietrza w instalacjach energetycznych, poprzez budowę dróg, jako niezastąpiony dodatek przy hodowli zwierząt i uprawie ziemi oraz w wielu innych - tłumaczy Ada Poszelężny dyrektor departamentu handlowego spółki.

Każdy segment rynku podkreślony jest odrębnym kształtem i charakterystyczną gamą kolorystyczną, która pomoże skojarzyć konkretny kryształ z zastosowaniem produktów w danym zakresie. Segment „ekologia”, w którym znajdują się produkty do odsiarczania spalin, to kolorystyka związana z niebieskim niebem i przejrzystym powietrzem. Zielenie w „rolnictwie” nawiązują do ekologicznej uprawy ziemi i zdrowej hodowli zwierząt. „Drogownictwo” w odcieniach szarości jest ilustracją podstawy dróg i dodatku do mieszanek asfaltowych. Ceglane kolory „budownictwa” odnoszą się do stabilnej jakości produktów do chemii budowlanej. Nowoczesny żółty odcień „przemysłu” to różnorodność zastosowań do wielu innowacyjnych produktów.

Dziś już wiemy, że życie w zgodzie z naturą nie jest łatwe. Wszyscy chcemy oddychać świeżym powietrzem, jeść zdrową żywność i kąpać się w krystalicznie czystych jeziorach. Jednocześnie nie rezygnujemy z dobrodziejstw najnowszych technologii, szybkich autostrad, nowoczesnego budownictwa i produktów przemysłowych. Dlatego sztuką współczesnych czasów jest równowaga, zarówno ta między pracą a odpoczynkiem, tradycją a nowoczesnością, jak i produktami ekologicznymi a sztucznie wytworzonymi przez człowieka. Kamień wapienny z Czatkowic jest naturalnym wyborem spełniającym współczesne wymagania rynku w zgodzie ze środowiskiem. Jednym z przykładów są sorbenty wapienne SKYCAL, które używane są do odsiarczania spalin w przemyśle energetycznym.

Produkty kopalni zmniejszają emisję do atmosfery o około 140 000 000 m3 SO2 rocznie.

- W dzisiejszych czasach funkcjonowanie na tak konkurencyjnym rynku wymaga sporo trudu  i mocnych i zdecydowanych ruchów. Takim działaniem są nowe marki spółki. Produkty, dzięki którym Czatkowice to silna i nowoczesna firma, stale doskonaląca swoją ofertę. Jestem dumny, że Kopalnia Wapienia „Czatkowice” jest częścią Grupy TAURON - mówił podczas spotkania Kamil Kamiński wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia S.A.

Od pierwszych wierceń i dokumentacji złoża w 1942 roku następują po sobie naturalne zmiany. Unowocześnia się proces produkcji, organizacja pracy, sposób współpracy z Klientami. Niezmienne pozostają naturalne właściwości wapienia z Czatkowic i ich związek z potrzebami człowieka. Być może następne odkryjemy w najbliższych latach.

historia i przyszłość

1942 - pierwsze wiercenia i dokumentacja geologiczna złoża
1945 - początek eksploatacji
1998 - uruchomienie oddziału produkcji kruszyw drogowych i budowlanych
1999 - oddanie do użytku przemiałowni kamienia wapiennego
2005 - oddanie do użytku węzła magazynowo - załadowczego do obsługi samochodów
2008 - przekazanie do eksploatacji drugiej linii przemiału kamienia wapiennego
2010 - zmiana właściciela na Grupę Kapitałową TAURON Polska Energia S.A.
2014 - oddanie do użytku instalacji pakowania produktów
2015 - otwarcie nowego złoża gwarantującego eksploatację przez kolejne 50 lat

2017 - wprowadzenie nowych marek produktów

Więcej na www.czatkowice.pl

images/aktualnosci/2017/KWC_grafika-zbiorcza-logotypow.png

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.