Inwestycje Energetyczne są projektem przygotowanym przez zespół studentów z Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie profesjonalnego, ogólnodostępnego portalu internetowego zawierającego szczegółowe informacje o obecnie budowanych bądź planowanych inwestycjach w polskim systemie energetycznym.

Zakres zagadnień, nad którymi podjęto prace, obejmował nie tylko wszystkie działy energetyki: energetykę konwencjonalną (jednostki opalane węglem kamiennym i brunatnym, gazem, wraz z jego magazynami, energetyka jądrową), odnawialne źródła energii (siłownie wiatrowe, energetyka słoneczna i wodna, jednostki opalane biomasą lub biogazem), ale także inwestycje w infrastrukturze energetycznej: stacje elektroenergetyczne i linie przesyłowe.

Półtoraroczne prace zakończyły się sukcesem i wraz z dniem 31 lipca 2016 r. portal internetowy rozpoczął swoją działalność. Jest to pierwsza taka strona w Polsce, gdzie można znaleźć około 160 inwestycji. Wygodne poruszanie się po stronie ułatwia interaktywna mapa Polski, na której zaznaczono opracowane obiekty oraz wyszukiwarka z filtrami pomagająca w odnalezieniu interesujących inwestycji.

Inwestycje Energetyczne zdobyły wsparcie firm i  koncernów takich jak: PKN Orlen i Transition Technologies.  Honorowymi partnerami projektu są  również: Siemens i Wärtsilä, a także Politechnika Warszawska i Instytut Techniki Cieplnej.

Na stronie ( http://inwestycjeenergetyczne.itc.pw.edu.pl/ ) znajdą Państwo wiele ciekawych informacji dotyczących polskiej energetyki, zebranych w jednym miejscu. Czytelna i atrakcyjna szata graficzna, łatwa wyszukiwarka inwestycji, profesjonalne wykonanie - to tylko niektóre z licznych walorów portalu internetowego Inwestycje Energetyczne. Serdecznie zapraszamy!

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.