Prochem S.A.

Prochem S.A.


Prezes Zarządu: Marek Kiersznicki

ul. Łopuszańska 95 ,02-457 Warszawa

Telefon: 22 32 60 100

prochem@prochem.com.pl , www.prochem.com.pl
NIP: 113-00-10-523

Oferta firmy:

PROCHEM S.A. to wiodąca polska firma inżynierska, projektująca i realizująca inwestycje przemysłowe, obiekty budownictwa ogólnego, a także ochrony środowiska.

Długoletnie doświadczenie, wysokie kwalifikacje i profesjonalizm pracowników, jak również stosowanie najnowocześniejszych narzędzi i metod pracy to największe atuty firmy, które decydują o jej niezmiennie wysokiej pozycji na rynku budowlanym.

PROCHEM wykonuje kompleksowe usługi inżynierskie, obejmujące wszystkie etapy procesu inwestycyjnego, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami Klientów. Firma  posiada praktyczne doświadczenie w stosowaniu często spotykanych na rynku formuł współpracy, m.in.:

 • Projektowanie, kompletacja dostaw, realizacja pod klucz (EPC)
 • Generalna realizacja inwestycji (GRI) – Management Contracting
 • Generalne wykonawstwo (GW)
 • Projektowanie, kompletacja dostaw, zarządzanie budową (EPCM)
 • Projekt Management / Inwestorstwo zastępcze (IŻ)
 • Zarządzanie budową (CM)
 • Nadzór inwestorski (NI)

Spółka oferuje usługi projektowe we wszystkich branżach i fazach wraz z uzyskaniem wymaganych dla nich uzgodnień, zatwierdzeń i pozwoleń.

Wykonywanie tak różnorodnych zadań w ramach jednej organizacji zapewnia optymalizację przebiegu realizacji inwestycji i spełnienie najbardziej wymagających oczekiwań Klienta dotyczących terminowości, kosztów i jakości przedsięwzięcia.

Informacje dodatkowe:

Spółka od początku działalności wyznaczała w kraju trendy rozwoju narzędzi do projektowania. Mając na uwadze zapewnienie stałych wysokich standardów jakości usług, konsekwentnie dąży do doskonalenia metod i narzędzi pracy. Osiągnięciem, które stawia PROCHEM w czołówce najnowocześniejszych firm inżynierskich jest projekt wdrażający koncepcję BIM do praktyki projektowania i realizacji.

W 1955 r., jako pierwsza polska firma inżynierska, PROCHEM uzyskał certyfikat jakości ISO:9001. Aktualnie PROCHEM posiada certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnie z normami ISO 90012015, ISO 45001:2018 (zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy) oraz ISO 14001:2015 (zarządzanie środowiskowe), a także z wymaganiami AQAP 2110:2016 (NATO).

Spółka posiada rekomendacje organizacji i stowarzyszeń sektorowych potwierdzające wysoki poziom oferowanych usług oraz świadczące o jej merytorycznej wartości w zakresie działania na rynku usług budowlanych:

 • Referencje Wiarygodności Technicznej wydane przez Izbę Projektowania Budowlanego
 • Rekomendacje wydane przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa

Od 1994 r. akcje spółki notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Referencje:

 • Polimex Mostostal – blok gazowo-parowy w Elektrociepłowni Żerań, Warszawa
 • Bioagra – instalacja kogeneracji wraz z infrastrukturą towarzyszącą, Goświnowice
 • GE Power – budowa bloków energetycznych 5 i 6 w Elektrowni Opole
 • GE Power – instalacje odsiarczania spalin kotłów w elektrociepłowniach, Łódź i Bydgoszcz
 • POSCO Engineering and Construction – zakład termicznego przekształcania odpadów, Kraków

PROCHEM aktywnie uczestniczył w europejskich i polskich projektach z zakresu energetyki jądrowej – jako partner brał udział w projektach dotyczących HTR (High Temperature Reactor).

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.