EDF SA Przedstawicielstwo w Polsce

EDF SA Przedstawicielstwo w Polsce


Prezes Zarządu/Dyrektor: Thierry Deschaux

ul. Złota 59 ,00-120 Warszawa

Telefon: 785 09 00 22

thierry.deschaux@edf.fr , www.edf.ff/en/the-edf-group
NIP: 525-287-48-53

Oferta firmy:

12 lipca 2021 r., EDF ogłosił otwarcie swojego biura w Warszawie, którego zadaniem jest wspieranie procesu przygotowywania kompleksowej oferty dostosowanej do polskiego programu jądrowego. Decyzja o umiejscowieniu działalności jądrowej EDF w Warszawie potwierdza długoterminowe zaangażowanie EDF we wspieraniu polskiego programu jądrowego.

Electricite de France S.A. (EDF SA) jest francuskim przedsiębiorstwem zajmującym się wytwarzaniem i dystrybucją energii elektrycznej, którego ponad 80% udziałów należy do państwa.

Misja Grupy EDF jest „Budowanie zeroemisyjnej przyszłości energetycznej, łączącej ochronę planety, dobrobyt mieszkańców i rozwój, przy wykorzystaniu energii elektrycznej oraz innowacyjnych rozwiązań i usług.”

Informacje dodatkowe:

We Francji ponad 97% energii elektrycznej sprzedawanej przez EDF jest już wolna od C02 dzięki energii jądrowej i odnawialnej.

Referencje (kraj, zagranica):

Grupa EDF jest wiodącym producentem i dostawcą energii elektrycznej we Francji i w Europie. W skali globalnej EDF był w 2017 r. drugim największym producentem energii elektrycznej za China Energy Investment, pod względem zainstalowanej mocy, i trzecim największym przedsiębiorstwem energetycznym na świecie pod względem przychodów, po State Grid China i włoskim Enel.

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.