ENERGOTHERM Sp. z o.o.

ENERGOTHERM Sp. z o.o.


Prezes Zarządu : Cezary Polski

ul Poznańska 5 ,62-081 Przeźmierowo

Telefon: 48 61 661 78 18

sekretariat@energotherm.pl , www.energotherm.pl
NIP: 7773133505

Oferta firmy:

Pomiary i optymalizacje:
Pomiary urządzeń cieplno–energetycznych wykonywane dla wyznaczenia wielkości charakterystycznych między innymi:

• parametrów pracy kotła,
• sprawności energetycznej i bilansu cieplnego,
• strat ciepła.

Celem powyższych badań jest ocena stanu technicznego, warunków pracy lub sprawdzenia dotrzymana założonych parametrów po remontach lub modernizacjach. Pomiary wykonywane są dla bloków energetycznych w tym kotłów, turbozespołów i urządzeń pomocniczych od najniższych do największych mocy.
Rozruchy urządzeń energetycznych:
Oferuje kompleksowe usługi rozruchowe urządzeń energetycznych takich jak:

• kotły energetyczne i przemysłowe na wszystkie rodzaje paliw oraz kotły odzysknicowe,
• turbiny parowe oraz gazowe,
• bloki energetyczne,
• urządzenia pomocnicze związane z pracą bloku m.in.:
układy odazotowania, elektrofiltry, instalacje odsiarczania, instalacje sprężonego powietrza, pompownie itp.
Nadrzędnym celem rozruchu jest osiągnięcie założonych projektowo parametrów technologiczno-produkcyjnych przy spełnieniu najwyższych standardów ekologicznych, ekonomicznych oraz bezpieczeństwa.

Laboratorium badawcze:
Akredytowane laboratorium świadczy usługi pomiarowo–badawcze w zakresie pomiarów emisji oraz stężeń zanieczyszczeń pyłowo-gazowych emitowanych do atmosfery dla klientów sektora energetyki, ciepłownictwa, przemysłu chemicznego, rafineryjnego oraz innych gałęzi przemysłu.
2 Pomiary wykonywane przez laboratorium badawcze są przeprowadzane w oparciu o referencyjne metody pomiarowe wykorzystując do tego najnowszej generacji sprzęt posiadający ważne świadectwa wzorcowania uzyskane w jednostkach akredytowanych przez Polskie Centrum Akredytacji.

Chemia energetyczna:
Oferuje kompleksowe usługi w zakresie chemicznego oczyszczania, konserwacji oraz dmuchania parą urządzeń takich jak: kotły wodne i parowe, kotły energetyczne i rurociągi parowe, nowych i modernizowanych instalacji energetycznych i innych. Posiada uprawnienia do wykonywania napraw metodami chemicznymi dla urządzeń podlegających dozorowi technicznemu nr CH-30-50/1- 14. Utrzymanie czystości powierzchni urządzeń technicznych jest podstawą prawidłowości ich pracy.
Obecność jakichkolwiek zanieczyszczeń na wewnętrznych powierzchniach urządzeń jest przyczyną między innymi:

• występowania procesów korozyjnych zarówno podczas pracy, jak i postoju urządzenia,
• pogorszenie wymiany ciepła,
• upośledzenie przepływu medium,ponieważ zanieczyszczenia mogą spowodować znaczne zmniejszenie przekroju przepływu,
• zagrożenia procesów technologicznych w przemyśle.

Doradztwo energetyczne:
Oferuje usługi doradztwa technicznego i inwestycyjnego skierowanego do branży energetycznej i przemysłowej. Koncentruje się na usługach związanych z dostawą i przetwarzaniem mediów energetycznych paliw, emisją gazów, ochroną środowiska, utylizacją i zagospodarowaniem odpadów.

Realizacja inwestycji:
Wieloletnie doświadczenie w realizacji inwestycji w sektorze komunalno-przemysłowym oraz doświadczenie w realizacji kontraktów sektora Energetyki Zawodowej i Cieplnej pozwalają  na zaoferowanie Państwu usługi w zakresie:

• przygotowania dokumentów związanych z procesem inwestycyjnym,
• nadzorów montażowych,
• montażu aparatury kontrolno-pomiarowej,
• dostaw inwestycyjnych,
• wykonywania projektów wstępnych, podstawowych i powykonawczych,
• nadzorów autorskich.

ENERGOTHERM Sp. z o.o. w stałym kontakcie z firmami realizującymi dokumentację w branży cieplno-technologicznej, budowlanej, elektrycznej, AKPiA, instalacyjnej, ochrony środowiska i analiz ekonomicznych. Ponadto dorobek zawodowy naszych pracowników pozwala sprostać obecnym wyzwaniom rynku energetyki i przemysłu, który stawia na profesjonalizm oraz ekonomię działania.


 

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.