W dniu 13 grudnia br w Warszawie podczas spotkania wigilijnego zostały wręczone wyjątkowe nagrody dla Pań za zasługi i dorobek w rozwój sektora energetycznego: RÓŻE ENERGETYKI IGEOS.
Rok 2018 to nie tylko rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również rok, w którym mija 100 lat od kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze jako jedne z pierwszych na świecie.

Wkład pracy kobiet w rozwój społeczno-gospodarczy Polski jest niekwestionowany i nie zawsze odpowiednio doceniany.

Z tej okazji IGEOS w sposób szczególny i uroczysty uczciła pozycję i rolę kobiet w sektorze energetycznym a zwłaszcza w działalności na rzecz rozwoju Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska.

Wyjątkową statuetkę RÓŻY ENERGETYKI, ustanowioną przez Zarząd Izby, otrzymały niniejsze Panie :

 1. Halina Bownik-Trymucha - TGPE
 2. Grażyna Czeczot - Bicka - EMCA
 3. Areta Kempinska - BIRETA-profesjonalne tłumaczenia
 4. Barbara Alicja Klimiuk - ENERGA
 5. Katarzyna Kuźma - Kancelaria DZP
 6. Ewa Mieczkowska - IFS Poland
 7. Katarzyna Muszkat
 8. Elżbieta Niebisz - ZE PAK
 9. Joanna Strzelec-Łobodzińska
 10. Aneta Szubert - ENERGPROJEKT KATOWICE
 11. Halina Ślesińska - INEXIM
 12. Hanna Trojanowska - PGE
 13. Agnieszka Wasilewska-Semail - RAFAKO
 14. Joanna Woźniakowska BIRETA-profesjonalne tłumaczenia

Przybliżenie sylwetek naszych Pań poniżej 

Serdecznie gratulujemy!

D01G5837_min D01G5839_min D01G5841_min D01G5843_min D01G5846_min D01G5847_min D01G5849_min D01G5851_min D01G5853_min D01G5854_min D01G5856_min D01G5858_min D01G5859_min D01G5863_min D01G5865_min D01G5866_min D01G5867_min D01G5869_min D01G5871_min D01G5873_min D01G5875_min D01G5877_min D01G5878_min D01G5879_min D01G5882_min D01G5885_min D01G5888_min D01G5889_min D01G5892_min D01G5894_min D01G5895_min D01G5897_min D01G5901_min D01G5904_min D01G5905_min D01G5908_min D01G5913_min D01G5915_min D01G5917_min D01G5918_min D01G5921_min D01G5924_min

p. Halina Bownik - Trymucha

obecnie Z-ca Dyrektora ds. Regulacji w Towarzystwie Gospodarczym Polskie Elektrownie.
Zawsze pomocna i dostępna na wyciągnięcie ręki, gdyż jej pokój sąsiaduje z IGEOS.
Przez wiele lat pełniła kluczowe funkcje w administracji publicznej: w Ministerstwie Gospodarki, w Urzędzie Regulacji Energetyki oraz w międzynarodowych organizacjach. Kompetentnie i skutecznie reprezentowała interesy Polski w strukturach europejskich regulatorów.

p. Grażyna Czeczot - Bicka

Prezes Zarządu firmy EMCA Volt Sp. zo.o. i Dyrektor Spółki w firmie EMCA S.A.
kieruje pracami obejmującymi świadczenie usług projektowo-inżynieryjnych na rzecz operatorów dystrybucji energii elektrycznej i operatora przesyłu energii elektrycznej. Zrealizowała ponad 1100 projektów.
Jest niekwestionowanym ekspertem i autorytetem w przetargach na największe inwestycje w energetyce.
Aktywnie uczestniczyła w powołaniu do życia Izby Energetyki i Ochrony Środowiska a przez okres 25ciu lat funkcjonowania izby była pomysłodawcą wielu inicjatyw na rzecz tego środowiska.

p. Areta Kempińska

Współzałożycielka i Partner w firmie BIRETA - profesjonalne tłumaczenia, zapewnia od 16 lat wysokiej jakości usługi dla branży energetycznej potwierdzone wieloma certyfikatami ISO m.in. ostatnio zdobytą ISO 17100.
Specjalnością biura są tłumaczenia techniczne dużych wysokospecjalistycznych projektów jak również tłumaczenia ustne.
To firma, której zawrotną karierę obserwujemy od początku wstąpienia do IGEOS i cieszymy się, że mogliśmy być częścią jej sukcesu.

p. Barbara Klimiuk

p. o. Prezesa Zarządu Energa SA, Członkini Zarządu IGEOS.
Posiada niezwykle bogaty życiorys zawodowy - Wiceprezydent Suwałk, pracownik naukowy, prezes strefy ekonomicznej i Prezes Grupy ENERGA S.A.
Waleczna i niepoddająca się Pani Prezes, która zespoiła Grupę Kapitałową ENERGA i obecnie zarządza całym majątkiem strategicznym, obszarem badawczo - rozwojowy i innowacyjnym firmy.
Czynnie uczestniczy w pracach Zarządu Izby wnosząc nowatorskie spojrzenie.

p. Katarzyna Kuźma

Partner w Kancelarii DZP - Domański Zakrzewski Palinka
Kieruje pracami wieloosobowych zespołów zamówień publicznych oraz ochrony środowiska specjalizując się w prawie polskim i unijnym.
Wielokrotnie zabierała głos w działaniach IGEOS na rzecz poprawy przepisów zamówień publicznych w energetyce i jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa..
Doradza w skomplikowanych projektach inwestycyjnych realizowanych przy zastosowaniu struktur partnerskich (PPP, koncesje) lub innych modeli współpracy publiczno-prywatnej.

p. Ewa Mieczkowska

Dyrektor ds. Energetyki w firmie IFS Poland.
Z czystym sumieniem można powiedzieć, że Pani Ewa opuściła jedno, może dwa ze wszystkich spotkań organizowanych przez IGEOS.
Bardzo aktywna na polu wsparcia działań Izby. Ogółem dla energetyki pracuje pół wieku, uczestnicząc w pracach związanych z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technik i systemów informatycznych wspomagających procesy biznesowe, prace modernizacyjne i remonty przedsiębiorstw energetycznych.

p. Katarzyna Muszkat

Dama Energetyki, która przez wiele lat dowodziła z charyzmą Elektrowniami Pątnów-Adamów-Konin.

p. Elżbieta Niebisz

Wiceprezes Zarządu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.
Pełniła funkcje Dyrektorskie w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, Ministerstwie Skarbu Państwa oraz Urzędzie Regulacji Energetyki. Przygotowywała pierwsze koncesje na wszystkie rodzaje działalności energetycznej, aktywnie uczestniczyła i koordynowała pierwsze procesy konsolidacyjne w sektorze elektroenergetycznym, wykonywała bezpośredni nadzór właścicielski nad spółkami z udziałem Skarbu Państwa.
Przez wiele lat ściśle współpracowała z IGEOS wypracowując standardy dla sektora.
Obecnie Zarządza Pionem Handlu i Logistyki w ZE PAKu

p. Joanna Strzelec-Łobodzińska

Pani Minister, Pani Prezes - kobieca ikona polskiej energetyki, która całe życie zawodowe poświęciła sektorowi.
Zawsze charyzmatyczna, jako Wiceprezes stała na czele ówczesnego Południowego Koncernu Energetycznego, który pod jej współprzywództwem przekształcił się w obecny Tauron Polska Energia. Następnie piastowała stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki, by zostać następnie Prezesem Kompanii Węglowej.
W latach 2007-2010 pełniła funkcję Członka Zarządu IGEOS kierując i rozwijając aktywnie jej działalność.

p. Aneta Szubert

Pani Menedżer ds. Marketingu i Komunikacji, jednego z trzech największych w Europie biur projektowo-inżynierskich ENERGOPROJEKT-KATOWICE SA, z którym związana jest od 1995 roku.
Niewątpliwie najaktywniejszy w przeszłości i obecnie Przyjaciel Izby.
Zawsze zaraża wszystkich ideą współpracy na kształt rodziny, którą rozwija również w kulturze Energoprojektu Katowice.
Konsultant IGEOS ds. wizerunku, współtwórczyni strategii komunikacyjnej Izby.
Autorka wielu pomysłów na rzecz rozwoju i promocji polskich usług w obszarze energetyki.
Ambitna i zawsze chętna do działania. Przychodzi pierwsza do pracy a z parkietu tanecznego schodzi ostatnia.

p. Halina Ślesińska

Prezes Zarządu firmy INEXIM. Od 20 lat związana z IGEOS i branżą elektroenergetyczną. Wieloletni członek Komisji Rewizyjnej Izby.
Inicjatorka wielu szkoleń w działalności Izby w zakresie ochrony przepięciowej i odgromowej. Wspierająca kontakty zagraniczne z renomowanymi producentami elektroenergetyki.
Obecnie rozwija spółkę INEXIM BIS i zakład produkcyjny w Lublinie.
Zawsze zadaje szyku w branży!

p. Hanna Trojanowska

Pani Minister, Pani Dyrektor, Pani Inżynier Energetyk,
Najbardziej znana Dama Polskiego Atomu. Obecnie pracuje w Polskiej Grupie Energetycznej.
Ukończyła Wydział Elektryczny Politechniki w Pradze w specjalności energetyka jądrowa i kontynuuje rodzinne tradycje ojca Jerzego Trojanowskiego wieloletniego dyrektora wysokich stanowiskach państwowych i biznesowych w energetyce.
Była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki i pełnomocnikiem rządu ds. polskiej energetyki jądrowej.
Należy do wielu organizacji branżowych i zawsze wspierała inicjatywy Izby.

p. Agnieszka Wasilewska-Semail

Wiceprezes Zarządu RAFAKO S.A., Członkini Zarządu IGEOS
Jej charyzma i doświadczenie finansowe nie raz zatrząsły posiedzeniami Zarządu Izby. Wkład w prace nad kształtem IGEOS są nieocenione. Zawsze aktywna, zawsze z pomysłami, zawsze pomocna - stwarza realne filary dla stabilności działań IGEOS.
Nie tylko wspiera organizację spotkań Izby, ale czynnie uczestniczy w nich do końca pokazując jak efektywnie stawiać czoła problemom i jak efektownie integrować sektor.

p. Joanna Woźniakowska

Współzałożycielka i Partner firmy BIRETA - profesjonalne tłumaczenia.
Wulkan energii, który szturmem wstąpił do Izby i dzięki temu BIRETA zgarnęła wszystko co pozytywne w sektorze.
To unikalny przykład, że firma złożona ówcześnie tylko z kobiet, może odnieść sukces w dość męskiej branży energetycznej.
Obecnie zatrudniają 15% mężczyzn - wybrańców i szczęśliwców.
p. Joanna brała czynny udział w Zespole Komunikacyjnym IGEOS współtworząc strategię komunikacji i rozwijając jej działalność. Do dnia dzisiejszego wspiera konferencje Izby i spotkania w zakresie tłumaczeniowym.

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.