ECOENERGIA Sp. z o.o.

ECOENERGIA Sp. z o.o.


Prezes Zarządu: Jan Siwiński

Lustrzana 32 ,01-342 Warszawa

Telefon: +48 22 666 15 96-7 Fax: +48 22 666 16 00

warszawa@ecoenergia.com.pl , www.ecoenergia.com.pl
NIP: 527-020-49-27

Profil działalności:

ECOENERGIA Sp. z o.o. jest prywatną firmą inżynierską, której właścicielami są prywatni przedsiębiorcy, działający w branży energetycznej w Polsce, grupa przedsiębiorstw remontowych energetyki oraz grupa naukowców zajmujących się problemami spalania.

Oferta:

Misją firmy jest  wdrażanie rozwiązań w zakresie ochrony środowiska w energetyce poprzez wprowadzanie na rynek nowoczesnych niskoemisyjnych technologii spalania paliw oraz technologii zmniejszających  uciążliwość wytwarzania energii dla środowiska.

ECOENERGIA Sp. z o.o  oferuje:

  • autorską technologię redukcji stężenia NOx w spalinach poniżej 180 mg/Nm3 wykorzystującą  selektywną niekatalityczną metodę redukcji SNCR w kotłach rusztowych i pyłowych
  • technologie redukujące emisję NOx z kotłów węglowych poprzez zastosowanie opatentowanych palników wirowych i strumieniowych o niskiej emisji NOx
  • technologie redukujące emisję NOx z kotłów olejowych i gazowych
  • spalanie lub współspalanie biomasy w kotłach energetycznych poprzez zastosowanie opatentowanych palników biomasowych
  • modernizacje i przebudowy kotłów
  • projektowanie we wszystkich branżach
  • doradztwo techniczne
  • obsługę Inwestorów w zamówieniach publicznych 

Certyfikaty i nagrody:

W  2001 roku  Ecoenergia wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001. Obecnie firma  posiada certyfikat ISO 9001-2015 wydany przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o.

W roku 2016 Ecoenergia wdrożyła system zarządzania  bezpieczeństwem i higieną pracy zgodnie z normą PN-N-18001:2004 i posiada  certyfikat wydany przez firmę DEKRA Certification Sp. z o.o.

Na przestrzeni prawie 30-tu lat działalności firma zanotowała znaczące sukcesy, co znajduje potwierdzenie w licznych wyróżnieniach i medalach przyznawanych w kraju i zagranicą oraz referencjach udzielonych przez naszych Klientów.

Referencje:

Ecoenergia zmodernizowała ponad 70 kotłów energetycznych średnio obniżając emisję tlenków azotu o ponad 50%. Na wielu obiektach zrealizowaliśmy również kompleksowo system automatycznej regulacji procesu spalania.

Ecoenergia posiada własne opatentowane rozwiązania związane z układem spalania pyłu węglowego i biomasowego.

Przy współpracy z Politechniką Warszawską oraz przy wykorzystaniu dotacji  z Unii Europejskiej Ecoenergia opracowała i wdrożyła  autorską technologię redukcji stężenia NOx w spalinach poniżej 180 mg/Nm3  wykorzystującą  selektywną niekatalityczną metodę redukcji SNCR w kotłach rusztowych i pyłowych.

Główni klienci firmy to:

Anwil Grupa Orlen S.A., Elsen S.A., Energa Kogeneracja Sp. z o.o., Fortum Power  and Heat Polska Sp. z o.o., Grupa Enea S.A., Grupa Azoty S.A., Grupa Synthos S.A., International Paper  polska Sp. z o.o., Michelin Polska S.A, MPEC Olsztym Sp. z o.o., PGE Energia Ciepła S.A, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., PGNiG Termika S.A., Pfleiderer Sp. z o.o. , SBB Energy S.A, Soda Polska Ciech S.A., Synthesia Inc,  Veolia Energia Poznań S.A.,

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.