Węglokoks S.A.

Węglokoks S.A.


Prezes Zarządu : Tomasz Heryszek

ul. Mickiewicza 29 ,40-085 Katowice

Telefon: 32 258 24 31

info@weglokoks.com.pl , www.weglokoks.com.pl
NIP: 634-00-17-095

Profil działalności:

WĘGLOKOKS S.A. to silna marka zrzeszająca przedsiębiorstwa z sektora hutniczego, energetycznego i logistycznego. Wśród polskich i zagranicznych kontrahentów WĘGLOKOKS od 70 lat jest synonimem rzetelności i najwyższej jakości. Stojąc na czele prężnie działającej Grupy Kapitałowej, jest jedną z największych firm w województwie śląskim, która kładzie nacisk na innowacyjność i nowe technologie.

Spółki hutnicze z GK WĘGLOKOKS dostarczają materiały wsadowe oraz sprzedają wyroby hutnicze w postaci profili formowanych na zimno oraz kształtowników gorącowalcowanych, blach grubych, elementów z blach rur stalowych ze szwem, obudów górniczych, strzemion oraz konstrukcji stalowych.

Grupa spółek Węglokoksu Energia zajmuje się produkcją ciepła w postaci gorącej wody i pary wodnej, produkcją energii elektrycznej, usługami w zakresie przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej i ciepła, sprzedażą ciepła oraz energii elektrycznej a także sprzedażą wody.

W ramach grupy kapitałowej działają również spółki zajmujące się spedycją krajową i międzynarodową (transport samochodowy, kolejowy, morski), wynajmem powierzchni biurowej i konferencyjnej, a także transportem powietrznym (pasażerskim oraz cargo).

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.