PODSTAWY ENERGETYKI JĄDROWEJ

dla firm biorących udział w projekcie polskiej energetyki jądrowej 

27 kwietnia 2022 roku, godz. 9:00, on-line

 

PROGRAM SZKOLENIA:

  1. Projekt Polskiej Energetyki Jądrowej (założenia, harmonogram, technologie)
  2. Dlaczego wdrażamy w Polsce energetykę jądrową?
  3. Podstawy fizyki reaktorów jądrowych
  4. Jądrowy cykl paliwowy
  5. Działanie i budowa elektrowni jądrowych
  6. Bezpieczeństwo energetyki jądrowej
  7. Czy należy się obawiać promieniowania jonizującego?
  8. Sesja Q&A 

FORMUŁA SZKOLENIA:

Szkolenie, trwające około 3 godzin, będzie przeprowadzone w formule on-line.
Adres dostępowy zostanie przesłany do uczestników po wysłaniu formularza zgłoszeniowego.

PROWADZĄCY SZKOLENIE:

 

Paweł Żbikowski – absolwent inżynierii jądrowej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.

W latach 2011-2020 związany z grupą Mostostal Warszawa, gdzie w latach 2013-2017 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Energetyki a później Dyrektora Obszaru Energetyki i Przemysłu nadzorując wszelkie aktywności spółki w tym obszarze, zarówno w zakresie pozyskiwania nowych zleceń jak i realizacji prac na poszczególnych projektach. Jednocześnie od 2014 roku pełnił funkcję Dyrektora Projektu budowy bloków energetycznych 5 i 6 w Elektrowni Opole (w tym jako Prezes Zarządu Mostostal Power Development). Obecnie zatrudniony na stanowisku Dyrektora Projektu
w Polimex Mostostal SA.

Prezes Zarządu Fundacji nuclear.pl, członek zarządu Stowarzyszenia Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej, członek Polskiego Towarzystwa Nukleonicznego, członek Zespołu ds. Wsparcia Przemysłu Krajowego w Energetyce Jądrowej przy Izbie Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska.

 

Fundacja Nuclear.pl to pozarządowa organizacja non-profit, której celami statutowymi są edukacja i informacja na temat energetyki jądrowej oraz zagadnień związanych z promieniowaniem jonizującym; promocja pokojowego wykorzystania energii jądrowej; udział w procesach legislacyjnych prowadzących do stworzenia otoczenia prawnego, umożliwiającego efektywną realizację inwestycji w zakresie budowy elektrowni jądrowych w Polsce, wsparcie przedsiębiorstw z sektora budownictwa przemysłowego i energetycznego zmierzające do wypracowania oferty produkcyjnej i usługowej dla sektora energetyki jądrowej, a tym samym zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw na rynku europejskim, poprawa bezpieczeństwa energetycznego Polski i rozwój gospodarczy Polski związany z rozwojem i transferem technologii jądrowych.

Używamy technologii, takich jak pliki cookies, aby ułatwić Państwu korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych i marketingowych. Jeśli nie blokują Państwo tych plików, to zgadzają się Państwo na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Zmieniając ustawienia przeglądarki, można samodzielnie zarządzać plikami cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.